Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПРО ПАРТИЗАН І НЕ ЛИШЕ...

Зображення користувача Святослав Стеценко.

Поступінформ № 538 (27.03.2014 – 02.04.2014)

Святослав Стеценко,

член Ради ГО «Поступ»

Як захистити країну від ворога звичайному громадянину

Такі повідомлення отримує «Поступ» від наших читачів в соціальних мережах: «Если на моей земле появится агрессор – моя задача убивать его... Я давно записался в военкомате, но меня не призывают. Правда дежурный сказал, что если вдруг война – то скорее придется партизанить», «борьба хоть и безнадежная, и больше символическая будет, но это символ того что нация еще не погибла. Без борьбы не будет основы для патриотизма. а жертвы по любому неизбежны. Те же ребята, которые полегли под Крутами, до сих пор символ для патриотов...».

Що ж робити пересічному громадянину, патріоту своєї країни, якщо ворог захопив нашу землю? Тому, хто призваний на військову службу, все зрозуміло – виконати свій військовий обов’язок. Але чи достатньо це, щоб захистити країну?
Як військовий фахівець, дослідник партизанської війни, заявляю: сьогодні Збройні Сили України за своїм бойовим потенціалом (кількість, якість, технічний стан озброєння і військової техніки, запаси матеріально-технічних засобів, рівень підготовки особового складу і штабів) не спроможні самостійно відбити агресію. У разі вторгнення наш шанс - завчасне озброєння військовонавченого резерву за швейцарським зразком, підготовка до організованого масового спротиву і партизансько-диверсійної війни. Іншого шансу не маємо. Саме тому перебудова оборони України за швейцарською моделлю є програмною вимогою Поступу.

Щоб перемогти окупантів, звільнити свою країну з мінімальними жертвами і руйнуваннями, слід мати початкове уявлення, що таке рух опору, партизансько-диверсійні дії, повстанська війна, які їхні завдання, форми і способи дій, в який спосіб до них готуватися.

Насамперед, слід назавжди запам’ятати: добровільні збройні формування не зможуть зупинити наступ регулярних сил противника. Тому ні в якому разі не намагатися самостійно вступати в бій з механізованими, танковими, повітряно-десантними і аеромобільними частинами противника. Така спроба буде самогубством. Пам’ятайте урок Крут.

Щоб здолати окупантів потрібен рух опору. Метою руху опору є виснаження окупаційних військ, створення для них несприятливих умов.
Першим головним завданням опору є завадити агресору встановити дієву адміністрацію. Без місцевої адміністрації ворог не зможе ефективно управляти захопленою територією і не досягне мети війни. Для цього потрібно проводити активну пропагандистську роботу з населенням, знищувати місцевих зрадників, які активно співпрацюють з окупантами.

Другим головним завданням є створення несприятливих умов для окупантів. Для цього можна застосовувати як мирні, легальні, так і нелегальні способи. Окупанти мають відчувати, що місцеве населення налаштоване до них вороже, сприймає їх як загарбників, а не визволителів. Цьому сприяють агітаційні листівки, мирні протести жінок і людей похилого віку, демонстрація побутової неприязні мешканців до окупантів.

Нелегальні дії доцільно починати не одразу після уведення ворожих військ, а через певний час після встановлення окупаційного режиму, після ретельної розвідки, коли особовий склад противника через тривалу напругу починає втрачати пильність. Такі дії мають бути різноманітними. Наприклад, можна з’ясувати, де окупанти переважно беруть алкогольні напої і додавати в них наркотичні речовини, малі дози отрути. Можна псувати домішками пальне, паливно-мастильні матеріали. Можна мінувати виявлені маршрути регулярного пересування техніки противника, маршрути патрулювання, переважно минами-пастками. Здійснювати напади на поодиноких вояків, малі групи противника, які шукають розваг і втрачають пильність. В ночі обстрілювати розташування противника із снайперських гвинтівок, ракетами із швидким відходом з під вогню або удару у відповідь. Важливим завданням нелегального опору є збиранні розвідувальних відомостей про окупантів і передача їх національному уряду і війську.

Нелегальний опір здійснюється малими групами, які діють в межах своєї території самостійно, зазвичай без контакту з іншими групами, із ретельним дотриманням правил конспірації.

Бойові діє проти окупантів ведуть партизансько-диверсійні загони. Ведення таких дій за сучасних умов потребує високого військового і спеціального вишколу на рівні підрозділів спеціального призначення. Тому партизансько-диверсійні загони слід формувати і готувати завчасно, комплектувати особовим складом який придатний до таких дій за станом здоров’я, рівнем фізичної підготовки, психофізіологічними характеристиками. Для партизанських дій створюють приховані запаси зброї, боєприпасів, харчів, медикаментів, інших матеріально-технічних засобів ще до захоплення території противником, а ліпше за мирного часу. У подальшому матеріально-технічне забезпечення загонів здійснюється як регулярним військом через лінію фронту, так і самостійно.
Партизансько-диверсійні загони діють як у взаємодії з іншими такими загонами і регулярним військом, так і самостійно, залежно від покладених на них завдань. Вони зривають постачання окупантів, здійснюють диверсії, знищують пункти управління, окремі підрозділи ворога.

Повстанська війна проти окупантів організується тоді, коли втрачена державність і матеріально-технічна база для ведення воєнних дій регулярним військом. Вона може бути тривалою, завжди пов’язана із значними людськими втратами і матеріальними збитками.

То що ж робити для відсічі окупантам пересічному громадянину, який не призваний до лав Збройних Сил або інших збройних формувань? Якщо маєте достатні військові вміння, навички, гарну фізичну підготовку, готові залишити родину і домівку, можете готуватися до партизанських дій або до нелегального опору. Зараз є можливість робити це за домовленістю на базі військових частин або через самоорганізовані громадські військово-патріотичні організації. Готуйтеся разом з друзями, знайомими, сусідами, яких гарно знаєте, яким довіряєте. Розподіліться на малі групи у п’ять-десять осіб і тренуйтеся діяти в складі груп. Вивчайте територію можливих дій: місцевість, шляхи, будівлі і споруди, інженерні комунікації. Готуйте матеріальну базу для дій.
Решті громадян слід брати участь в мирному опорі, який є необхідною умовою загального успіху.

Ретельно зважте на власні здібності, вміння і можливості. Пам’ятайте, що метою опору окупантам є не героїчна загибель в боях, а примус противника відмовитися від окупації та відійти на його власну територію з найменшими людськими втратами з нашого боку.

Також у цих матеріалах: