Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПІДСУМКИ ДИСКУСІЇ «ЛЮСТРАЦІЯ – ПЛЮСИ ТА МІНУСИ»

Зображення користувача Муляр Артур.

Поступінформ № 539 (03.04.2014 – 09.04.2014)

Артур Муляр,

член Виконкому ГО «Поступ»

Громадянська організація «Поступ» разом із низкою інших громадських об’єднань і за плідною участю Товариства «Знання» України 2 квітня 2014 року провело відкриту спільну дискусію з питань люстрації. Метою цього дискусу був обмін думками щодо люстрації та методів її впроваждення.

ЛЮСТРАЦІЯ – ПЛЮСИ ТА МІНУСИ
Приймав участь в обговоренні міністр молоді і спорту Дмитро Булатов.
Головою Ради громадянської організації «Поступ» Масимом Миколайовичем Твердохлібом на обговорення внесено кілька суттєвих питань, які необхідно було розглянути, зокрема: чи потрібно проводити люстрацію, як її проводити і відносно кого?

Громадянською організацією «Поступ» було запропоновано провести люстрацію народних депутатів України усіх скликань, а також усіх Президентів України. Саме ці особи уособлювали в собі найважливіші гілки влади привели країну до руйнації.

Дискусія була емоційною, але безрезультатною, оскільки дії влади щодо отримання інформації від громадських організації, фільтрування такої інформації та просування влади в питаннях люстрації, не заслуговують на увагу. Впродовж кількох місяців влада не спромоглася навіть визначити поняття люстрації і її завдання, чітко визначити правові механізми реалізації такої дії, а лише запровадила посаду державного службовця, який повинен провести люстрацію без відсутності правових підстав.

Виступи та коментарі присутніх показали, що у суспільстві часто сприймають люстрацію як покарання та плутають з боротьбою із корупцією. Хоча насправді, люстрація являє собою очищення, шляхом відсоторонення. Люстрація необхідна для того, щоб звільнити шлях для реформування системи влади.

Тому ще раз переконуюсь, нинішня українська влада – це стара система, яка не здатна на люстрацію, системних змін не буде, а тому надію на ці зміни плекати не потрібно.

Необхідно ще раз підкреслити, що люстрація має сенс тільки в разі зміни системи влади. Якщо система не змінюєтся, а оголошується люстрація, то це не що інше, як звичайні політичні переслідування.

Сама ідея люстрації виникла як одна з вимог Майдану. А влада сьогодні намагається скористатись цією ідеєю для того, щоб вирішити питання по відстороненню політичних конкурентів, а не для того, щоб розпочати маштабні соціально-економічні реформи.

Пам'ятаємо, люстрація – це тільки тоді коли разом із нею йдуть зміни системи влади.

Відео з виступів: