Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Питання-відповідь: «Як зламати олігархічно-бюрократичну машину?»

Зображення користувача solodkiy.

Поступінформ № 549 (12.06.2014 – 18.06.2014)

На запитання відповідав Сергій Солодкий,

член Ради ГО «Поступ»

Під час роботи по залученню нових членів в організацію «Поступ» на базі соцмережі «Фейсбук» отримав таке запитання від Романа Мисюри.

Я уважно читаю газету «Поступінформ», яка щотижня надходить до моєї е-скрині. Питання крутяться на язиці, зараз величезна кількість громадських організацій різного спрямування. Гасла приблизно у всіх однакові, проте, олігархічно-бюрократичну машину дуже тяжко зламати, адже в її підпорядкуванні чисельні силові структури і відповідний корумпований апарат. Яким чином ваша організація збирається з цим боротись?

Так, ми згодні, що є велика кількість різних організацій із схожими гаслами між собою. Чим же ми від них всіх відрізняємось? Організація «Поступ» в Україні на сьогодні є єдиною ІДЕОЛОГІЧНОЮ організацією. Ми єдині, хто має свою прогресивну ідеологію – Громадянська республіка. Ми єдині, хто має на сьогодні більш-менш чіткі відповіді на запитання «Що ми хочемо побудувати?», «Як ми це будемо будувати?». Ми взагалі єдині, хто хоче змінити систему влади в Україні. Ми єдині, хто має в своїх лавах 220 людей – реальних, живих, що платять членські внески, приблизно половина з них так чи інакше приймає участь в діяльності організації, тобто працює на спільну мету абсолютно безкоштовно. Хтось може посміхнутись, мовляв так мало. Дійсно, мало. Але у інших і такого нема, хоча на папері, звичайно, малюють що завгодно.

А тепер про те, як же зламати хребет існуючій олігархічно-бюрократичній машині, з усіма її силовими структурами і корумпованим апаратом. Дуже просто, але одночасно і дуже складно. Просто, бо ми маємо чіткі три умови для зміни існуючої системи влади. Докладно про це можна почитати за посиланням http://postup.org.ua/node/1539. Коротко нагадаю:

  1. Ідеологічна модель, тобто що ми будуємо і як.
  2. Масова організація, тобто необхідна наявність сили, яка прийде до влади і буде впроваджувати радикальні реформи, одночасно ця ж сила буде проводити агітацію та пропаганду наших ідей серед громадян.
  3. Підтримка народу, тобто ми повинні мати підтримку переважної більшості громадян України щоб прийти до влади і отримати мандат довіри на проведення радикальних і не популярних реформ.

А складно, бо шлях, яким ми йдемо досить важкий і довгий, десь не менше 10 років. Багато часу необхідно для створення ідеологічної масової організації, і на проведення агітації та пропаганди нашої ідеології. Тобто, час для того, щоб ідея оволоділа масами досить тривалий.

Якщо у нас буде реальна ідеологічна модель, з якою погодиться і підтримає більшість громадян України, якщо у нас буде справді масова організація з реальних живих та активних ідейних людей, то таку силу не здатна буде зупинити жодна олігархічна державна машина. Ми, маючи підтримку громадян, через систему виборів тотально приходимо до влади, займаємо всі ключові керівні посади, негайно розпочинаємо впроваджувати радикальні реформи в усіх сферах. І через певний час Україна буде процвітаючою європейською державою. А от вже потім ми розпочнемо процес принципової зміни форми правління з теперішньої демократичної на нашу нову «Громадянську республіку».

Також у цих матеріалах: