Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ВИСТУП, ЯКИЙ НЕ ПРОЗВУЧАВ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ ГО «ПОСТУП» 14.06.14 Р.

Зображення користувача Олександр Гнєдаш.

Поступінформ № 549 (12.06.2014 – 18.06.2014)

Олександр Гнєдаш,

член ГО «Поступ»

Мова йде про головну тему загальних зборів – «Ріст чисельності Поступу, як його досягти?» Як на мене, вирішення цієї задачі очевидне, логічне і доволі просте: «Треба стати простішими, зрозумілішими і люди до нас потягнуться самі».

Так, ми політична організація, ставимо собі політичну ціль – зміну державного устрою і для цього винесли на свій прапор 19 політичних лозунгів.

Але ж працюємо ми не серед політиків і формувати власні лави ми теж збираємося не з професійних політиків, а з пересічних громадян, котрі є лікарями, вчителями, юристами, бухгалтерами, вченими, менеджерами та ін..

Та й врешті, будь-яка політична мета, винесена в наші лозунги досягається лише коли громадяни «отримають умови для гідного життя в своїй країні», тобто, будуть забезпечені: безпека, освіта та виховання, умови для самореалізації всіх, соціальний захист і ефективне управління наявними ресурсами. Лише після цього може сформуватися державний устрій, який ми називаємо «Громадянська Республіка» і лише після цього можна вважати що наші цілі-лозунги досягнуті. Але ніяк не навпаки, щоб не стверджували політологи - лозунги людям не потрібні.

А тепер уявімо великий майдан де в різних кутках мітингують невеликі групи різних політичних сил, а поміж них прогулюються пересічні громадяни занурені у власні турботи та думки. Як домогтися, щоб люди затримувалися та приєднувалися саме до нас?

Можна намагатися кричати сильніше за інших, добираючи якісь особливо оригінальні, на нашу думку слогани, (що ми і намагаємося робити, хватаючи перехожих за рукави), але у всіх слова одні і ті ж, термінологія заяложена , абстрактна і вже дратує – і люди проходять мимо, відносячи з собою свої власні знання, професійний та життєвий досвід.

А раптом, перехожий бачить групку людей, котрі сперечаються, як краще в новій країні організувати: безпеку людей, освіту та виховання дітей, бізнес, соціальний захист, ефективне використання ресурсів. Перехожий чує звичні та зрозумілі йому слова, з багатьох питань він має свою професійну думку, що спирається на його особистий досвід і йому стає цікаво. Більше того, він бачить, що інші потребують саме його знань та порад і готовий бути корисним цим «іншим» та допомогати їм робити саме те, на чому він розуміється.

Таким чином, підходячи до проблеми з такого життєво-професійного боку, а не з політичного люди будуть будувати нову країну на, скажімо, принципах громадянської республіканської ідеології навіть не знаючи таких слів, бо воно їм не треба! Людям же не «шашечки» таксі треба, а комфортно їхати.

Необхідно усвідомити (хоч і нікому, бо всі навчені і зазомбовані на інше):

«Не ідеологічні лозунги та засади реалізуються в рівень життя та добробуту людей, а навпаки. Системи організації певного рівня життя та доброботу людей лише ілюструються політичними лозунгами та описуються тими чи іншими політологічними схемами політичних устроїв.»

Скільки б ми не переконували себе та інших, що ось ми наберемо 10 000 чесних енергійних людей і збудуємо надзвуковий літак – нічого ж не буде доки цей літак не буде створений згідно відповідної грамотної технології і можливо, дійсно, для цього знадобиться 10 000 фахівців.

Давайте не забувати, що людям потрібні «умови для гідного життя», а не «Громадянська Республіка», а все інше лише політичне лукавство та маніпулювання. Слава Україні!

П.С. Для цього всього Поступу треба ще раз «пере загрузитися». Наприклад, розділити функції і людей в Виконкомі і Раді. Виконкому залишити те необхідне і корисне, чим він займається, а Раду створити, як «тіньовий кабмін Громадянської республіки» (5-6 осіб) і справи підуть.

Також у цих матеріалах: