Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

А ЧИ РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ РЕАЛЬНОГО ВИКОНАННЯ?

Зображення користувача Мотузка Ігор.

Поступінформ № 550 (19.06.2014 – 25.06.2014)

Ігор Мотузка,

член ГО «Поступ»

Метою Громадської організації «Поступ» є побудова ГРОМАДЯНСКЬОЇ РЕСПУБЛІКИ.

І ми турбуємося не тільки про сам процес побудови тієї держави, в котрій бажаємо жити, а й про повсякденне ефективне функціонування держави. А як ми розуміємо ефективне функціонування держави в цілому та її окремих інституцій можливе за умови чітко поставленої задачі та забезпечення ресурсам (людським, матеріальними, тощо) необхідними для виконання поставленої задачі. Тобто певна кількість державних функцій має бути забезпечена відповідною кількістю виконавців з належними повноваженнями. Як приклад не має сенсу використовувати екскаватор для посадки одного саджанця і так само безглуздо сподіватися на результат використовуючи дитячу лопатку для копання протитанкового рову.

За нинішньої організації державного управління виникає чимало нарікань на роботу органів юстиції в цілому та Державної виконавчої служби України зокрема. Приводом більшості нарікань є невиконання державними виконавцями своїх обов’язків. А причин такого невиконання не так вже й багато. Глобально їх всього три.

По-перше, небажання виконавця виконувати свої обов’язки.

По-друге, невміння виконувати свої обов’язки.

По-третє, відсутність фізичної можливості виконувати свої обов’язки через завантаженість.

І якщо перші два лікуються шляхом підвищення престижності посади державного виконавця (матеріальне та соціальне забезпечення) та посиленого контролю і як наслідок такої постійної селекції формування мотивованих та високопрофесійних виконавців, то питання завантаженості таким шляхом не вирішити. Адже суди продовжують працювати та виносити рішення які мають бути виконані. Тож постає питання, а скільки в державі має бути державних виконавців для того, щоб виконавці фізично могли забезпечити повне фактичне та своєчасне виконання рішень суду?

Бо ставити завдання, які фізично не можуть бути виконані та звітувати про їх виконання, є навіть не популізмом, а відвертою управлінською брехнею як керівництву держави так і громадянам України. З огляду на вищевикладене, стає зрозумілим, що треба встановлювати чисельність працівників адекватно навантаженню. А відтак постає питання, на яке відповідь необхідно давати вже зараз. А саме, яке має бути навантаження на одного державного виконавця, при якому він фізично здатен забезпечити повне фактичне та своєчасне виконання виконавчих документів? І відповідь на це запитання має дати керівництво Міністерства юстиції України та Державної виконавчої служби України. Зазначену статтю необхідно вважати відкритим зверненням відповідно з відкритою відповіддю.

Також у цих матеріалах: