Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Про МЕМ і про що треба думати

Зображення користувача Святослав Стеценко.

Поступінформ № 557 (7.08.2014 – 13.08.2014)

В даний час в організації «Поступ» здійснюється опитування щодо визначення МЕМу Громадянської республіки. Тобто такого вислову (фрази, афоризму, гасла тощо), який би влучно передавав сутність нашої мети – замінити демократичну форму правління на громадянську республіканську. Під час опитування ми отримали такий коментар від одного члена нашої організації: «Я думаю, что сегодня надо думать не о мэмах, а о помощи людям в АТО».
Це хибна точка зору і ось чому.

Є справи щоденні. Їх маєш робити щодня для того, щоб задовольнити звичайні життєві потреби. Наприклад, працювати, щоб прогодувати родину. Ці справи не припиняються протягом усього життя.

Є справи, які обумовлені конкретними проблемами, які виникають поза нашого бажання і суттєво змінюють умови життя. Наприклад, зараз багато громадян, зокрема членів Поступу, у різний спосіб допомагають країни перемогти у війні проти агресорів і п’ятої колони. Потреба у таких справах мине одразу після нашої перемоги.

Є справи, які є стратегічними. Їх ми маємо робити незалежно від зайнятості щоденними справами і вирішенням окремих проблем.

Для нас однією із стратегічних справ є привнесення у свідомість українських громадян ідеї Громадянської республіки. Щоб вести дієву агітацію і пропаганду, нашим ідеям потрібно надати таку форму, яка буде і змістовною, і цікавою, і яскравою, і зручною для сприйняття більшості громадян. Бо нічого на краще в нашій країні не буде змінюватись, якщо народ не буде чітко знати, що саме треба змінювати. Саме відсутність цього розуміння і призводить до того, що майдани вирують, але ні до чого це не призводить. Замість реформ, які потрібні країні олігархи вкинули через майдан мем, який мав ложну ціль – «убрати Януковича». Януковича убрали, але до змін це не призвело, бо треба було убирати не тільки Януковича і не тільки всіх народних депутатів, без винятку, але й ламати всю олігархічну систему влади. Результат ми всі бачимо – замість того, щоб країна рухалася вперед ми отримали війну. До тих пір, поки не почнуться реальні зміни в управлінні країною, до тих пір буде тільки все гірше та гірше. Доречі, олігархії дуже вигідно, щоб плебс думав не про реформи, а про війну, бо тоді ця олігархія почуває себе спокійніше. Це один із способів маніпуляції свідомості громадян.

Саме тому ми намагаємося придумати такі МЕМи спільними нашими зусиллями. І будемо працювати над ними завжди.

Війна закінчиться, будуть інші поточні завдання. Вони будуть не менше важливими, ніж перемога у війні. Звичайно, потрібно брати активну участь в них. Водночас не зупинятися в головному завданні – докорінних змінах України на засадах Громадянської республіки.

Інакше за окремими важливими справами ми втратимо головну справу.
Тому робимо і належне сьогоднішнє і головне стратегічне.

Є такий крилатий вислів: «Прості люди в першу чергу вирішують термінові питання, а успішні люди – важливі питання» . Ми маємо стати – УСПІШНИМИ в УСПІШНІЙ Україні!

Святослав Стеценко, член Ради ГО «Поступ»,
Максим Твердохліб, Голова Ради ГО «Поступ»,
Сергій Солодкий, член Ради ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: