Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Делегування повноважень при Громадянській республіці

Зображення користувача solodkiy.

Поступінформ № 562 (11.08.2014 – 17.09.2014)

Зразу хочу зазначити, що це наш перший варіант схеми делегування повноважень. Звичайно, ми допускаємо, що цей варіант далеко не останній, будуть нові ідеї і в процесі роботи все буде коригуватися.

Основні положення:


- вибори відміняються взагалі.
- у кожного громадянина один голос.
- приймати участь в управлінні державою є обов'язковим, або сам власноруч, або через свого делегата. За невиконання – штраф.
- переделегування забороняється.
- нова система делегування абсолютно не гарантує, що всі будуть жити добре. як громадяни накерують, от так і будемо жити.
- громадянин може в будь-яку мить відкликати свій голос у свого делегата.

Останнім часом Поступ часто запитують, а як же буде відбуватись це саме делегування своїх повноважень? Відповідаємо.

Планується чотири рівні для делегування:
Рівень 1. Село, місто. Тобто, це селищна, міська Рада.
Рівень 2. Район обласного підпорядкування. Тобто, це районна Рада.
Рівень 3. Область загальнодержавного підпорядкування. Тобто, це обласна Рада.
Рівень 4. Республіканський. Тобто, це аналог Верховної Ради України. Можливо, ми змінимо з часом назву найвищого законодавчого органу.
Для міста Києва пропонується три рівні - район міста, місто, республіканський рівень.

Тепер більш детально про сам механізм делегування по рівнях.

На 1-му рівні (село, місто, мікрорайон) членом місцевої Ради може стати кожен громадянин із своїм одним голосом. Часто запитують, а що буде якщо всі жителі захочуть піти до Ради керувати. Теоретично, звичайно, таке допустити можна, але практично це мало ймовірно, і досвід Поступа це підтверджує. Адже в Раді треба працювати, а не просто бути аби бути. Голосування за рішення відбувається, як мінімум, своїм одним голосом, а як максимум, своїм + делегованими голосами.

На 2-му рівні (район обласного підпорядкування) членом районної ради, на 3-му рівні (область загальнодержавного підпорядкування) членом обласної ради, на 4-му рівні (Республіканський) членом Верховної Ради може стати громадянин у якого найбільша кількість делегованих голосів. Голосування за рішення відбувається своїм одним голосом + делегованими голосами.

Всі ці Ради можна порівняти із публічним акціонерним товариством, де члени товариства мають акції, а у нашому випадку це делеговані голоси. Один громадянин може бути делегатом тільки в одній з рад. У кожного громадянина є по одному голосу для кожного рівня делегування.

Часто питають, а як знати у кого скільки і чиїх делегованих голосів? Необхідно буде створити публічний відкритий електронний реєстр делегатів, із конкретною кількістю делегованих голосів, і кому вони належать. Кожен громадянин має право знати хто і кому делегував свій голос. Щоб кожен потім ніс відповідальність за свої вчинки, а не казали «а то не я, то вони».

Як часто можна змінювати свого делегата? Звичайно, щоб не було бардаку, можна ввести норму, що зміна делегата відбувається не частіше раз на три місяці (норма умовна і потребує обговорення). Хоча, можливо, необхідно ввести список поважних причин, які дають право і частіше змінювати свого делегата.

Де така система працює в світі? НІДЕ в чистому вигляді. Ми пропонуємо інноваційну модель системи. Історично, Громадянська республіка є правонаступницею «вічової» форми правління на території слов'янських держав.

Також у цих матеріалах: