Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Прокурорсько-слідчий «договорняк» спіткала невдача

Зображення користувача Муляр Артур.

Поступінформ № 563 (18.08.2014 – 24.09.2014)

Нагадаю, у 524 номері газети «Поступінформ» було опубліковано статтю «Прокуратура Оболонського району м. Києва «Шукає директора чи вже знайшла гроші?».

Суть статті полягала в тому, що у 2007 році будівельна компанія ТОВ «Хеламін-Інвікта» уклала договори на суму більше 300 тисяч гривень на побудову приватного будинку без погодження проектної документації, без дозволу на проведення будівельних робіт, і отримавши кошти не сплатила податки до бюджету.

За фактом ухилення від сплати податку у 2013 році на підставі заяви члена ГО «Поступ» Проша С.В. було відкрито кримінальне провадження, яке під «плідним» керівництвом Оболонської районної прокуратури було двічі незаконно закрито, але і двічі оскаржено у суді.

Двома ухвалами судді Оболонського районного суду м. Києва було скасовано передчасно винесені постанови про закриття кримінального провадження; постанову старшого прокурора прокуратури Оболонського району м. Києва Федоренко М.В., та постанову старшого слідчого ДПІ у Оболонському районі у м. Києві лейтенанта податкової міліції Лихненко А.О., із зазначенням в ухвалах суду дій, які невиконані в ході кримінального розслідування.

Слідчий Лихненко А.О. протягом двох місяців не виконував вказівки, що викладені в ухвалі суду, а тому на особистому прийомі у прокурора, який здійснював прийом громадян в Оболонському районі м. Києва, було вручено скаргу на бездіяльність Лихненка А.О. Прокурор на скаргу пообіцяла надати відповідь протягом місяця. Проте прокурору було доступно і зрозуміло роз’яснено, що заявник є членом громадської організації «Поступ», і справа перебуває на контролі у напрямку «Захист», а тому наступний похід буде до прокурора м. Києва, «з барабанами і свистульками».

У той же день кримінальне провадження було поспіхом закрите, однак, ця дія не знімає вини зі слідчого Лихненко А.О., який, ігноруючи вказівки судді Оболонського районного суду, особисто ВДРУГЕ закрив кримінальне провадження без виконання дій, що були зазначені суддею: без допиту свідків, нібито ті не з’явилися до слідчого; без отримання документів; без проведення перевірки господарської діяльності будівельної компанії; без витребування з банку інформації щодо рахунків компанії; без виконання інших дій.

Член ГО «Поступ» Проша С.В. оскаржує незаконно винесену постанову слідчого Лихненко А.О. до Оболонського районного суду м. Києва. Та з’явившись до суду, йому стає відомо, що 03 вересня 2014 року старшим прокурором прокуратури Оболонського району м. Києва Моргуном С.О. постанова Лихненко А.Р. скасована, як незаконна та передчасна.

Постає питання, прокуратура починає діяти в межах закону, чи дія прокуратури є відповіддю на скаргу до прокуратури, поданої на особистому прийому громадян? Про це громадськість і Генерального прокурора України буде повідомлено в наступних номерах газети «Поступінформ».

Також у цих матеріалах: