Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

МАСОВА ІДЕОЛОГІЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ – УМОВИ ПОБУДОВИ

Зображення користувача Твердохлеб.

Ми отримали таке запитання до нашої організації через Фейсбук:

«…мені зрозуміло без зайвих пояснень і доказів, що в нашій країні з ідеологічними і при цьому чисельними організаціями справи кепські. Історія зі створенням ВО «Майдан» також не є одкровенням. Ми всі були свідками як це робилось і ким, також була зрозумілою мотивація дій цих істот. Моє питання стосувалось більше вашої організації, ніж інших ГО. Чисельність ваших членів ви вже озвучили. Друга частина питання: чому вам, за наявності ідеології в вашій організації, не вдалось організувати Майдан або хоча б значно збільшити кількість ваших членів за рахунок протестного контингенту, що хоче змін, тобто вико нати пункт другий згідно трьох умов, і зробити вашу організацію масовою?»

Ось наше пояснення.

Для того, щоб створити масову організацію треба дві умови.

Перша умова - наявність ідеологічної бази. Ця ідеологічна база має відповідати двом головним критеріям:

а) бути реальною до впровадження, тобто має бути створений конкретний план реформ, які мають бути впроваджені. Саме перелік реальних дій, які вирішують головні проблеми країни, а не просто набір популістських гасел-бажань, що нам постійно демонструють різноманітні політичні партії.

б) ідеологія має бути популярно представлена.
І перший і другий критерій важко зробити, не кажучи вже про те, щоб їх досягти швидко. Це великий процес, який потребує багато зусиль і професійних знань.

Друга умова побудови ідеологічної масової організації - маси мають оволодіти ідеєю. Тобто всю напрацьовану ідеологічну базу народ має зрозуміти та сприйняти. По мірі розповсюдження ідеології та по мірі того, як все більше й більше людей будуть ставати нашими прибічниками, буде зростати і наша масовість. Такий процес називається агітацією та пропагандою. Досвід історії каже, що досягти критичної маси кількості членів організації та одночасно досягти підтримки народу скоріше, ніж за десять років нікому в цьому світи ще не вдавалось. І це при умові агресивної та професійної пропаганди. Ми по цьому шляху йдемо тільки один рік і чотири місяці. Наприклад, більшовики в Росії йшли більше 19 років, націонал-соціалісти Німеччини – більше 13, голлісти у Франції – більше 14, рух Махатми Ганді – більше 30 років. Навіть зразковий приклад – Сингапур – визрівав теж більше 10 років.

На час, який потрібен до зростання громадянської сили до необхідного рівня, впливають такі основні чинники:
- готовність громадян країни сприймати нову ідеологію;
- загальна пасіонарність громадян;
- якість ядра активу організації та її членів з точки зору єдиного розуміння шляху та професіоналізму дій;
- масштабність та якість агітаційно-пропагандистської роботи;
- зовнішні чинники, наприклад, втручання інших країни.

А ось щодо Майдану, то тут взагалі багато народу введено в оману олігархією. Майдани зазвичай роблять ті сили, які не мають достатньої потужності взяти владу легітимним шляхом. Майдан - це так само як і дострокові вибори, тільки із застосуванням зброї. Майдан – це може бути і хорошо, і не хорошо. Все залежить, хто його робить і при яких умовах. Якщо Майдан роблять без ідеології, як це вже два рази робили в Україні, то завжди залишається стара система. Змінюються тільки особи в цій системі. А це призводить до розчарування у народу і багаторічної стагнації. Олігархії вигідні такі безідейні майдани, бо на них випускається пар з революційного котла.

Майдани можна і треба робити тільки тоді, коли вже є сформована революційна масова передова сила, що має чіткий план дій. А сама сила вже має підтримку народу, і не просто підтримку сили, а саме тих реформ, які ця сила має здійснити. І, крім того, Майдан має сенс здійснювати тільки при умові неможливості здійснення мирного приходу до влади, наприклад, коли олігархічна влада брутально робить все, щоб не допустити проведення мирних виборів.

Максим Твердохліб голова ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: