Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ЯК ПРИБРАТИ ОЛІГАРХІЮ ВІД ВЛАДИ?

Зображення користувача solodkiy.

Ні для кого вже не секрет, що в сучасному світі гроші і влада завжди поряд. Іншими словами, той, хто має владу - має гроші, а той, хто має гроші - має владу. Звичайно, мова йде про великі гроші від 10 млн доларів США. Чим більше грошей, тим більше влади. Тобто всі крупні бізнесмени мають владу, або вплив на владу, що майже одне і теж. Але все таки «майже одне й теж», і різниця є. І ця різниця суттєва. Що це за різниця?

Ми розуміємо, що віддалити від влади багатих бізнесменів завдання не реальне. Та ми собі це за мету і не ста вимо. Всюди в світі багаті представники бізнесу впливають на владу, але не є владою безпосередньо. Впливають вони на владу через лобістські інструменти. Максимум, що ми можемо зробити, то це обмежити їх вплив на владу. Це обмеження буде тим більшим, чим більшим стане вплив на владу широких верств населення, через громадянсько активну його частину. В здоровому суспільстві виникає баланс між інтересами великого капіталу та інтересами громадян.

Картина зовсім міняється, якщо у владу проникають безпосередньо самі бізнесмени. Не через своїх представників-лобістів, а самі займають владні посади країни. В цьому випадку ніякого балансу вже не буде. Бізнесмени у владі починають використовувати владу виключно заради розширення свого бізнесу. Вони втрачають конкурентні можливості, що рухають підприємництво, бо через владу, яка зосереджена в їх руках, взагалі ліквідують можливість будь якої конкуренції. Країна в такому випадку падає в прірву. Саме це й ми бачимо зараз в Україні.

Тому у нас інше завдання - прибрати олігархію, тобто вичистити владу від бізнесменів, убрати їх від влади. А от це ми знаємо, як можна виконати. Спочатку дуже коротко ще раз згадаємо, хто такий олігарх? Олігарх - це
бізнесмен, який займає певну посаду в системі державного управління. Тобто, одночасно він і держчиновник, і бізнесмен. Одна задниця займає зразу дві функціональні позиції. Має бути дуже просто: ти – або державний чиновник, або – підприємець. Обирай! Чому бізнес «лізе» до влади? Це не є великим секретом. Лізе бо:

1. Хоче примножити і розвинути свій бізнес різними адміністративними методами та використати державні ресурси, замість використання здорової конкуренції.

2. Хоче захистити свій капітал від різних загроз (контролюючі органи, конкуренти тощо).

Для початку після тотального взяття влади в Україні ми повинні прийняти ряд законів, які будуть забороняти мати бізнес держслужбовцю (державному чиновнику) безпосередньо або опосередковано, тобто через ближніх родичів (батьки, діти, дружина або чоловік, брат чи сестра).

Звичайно, треба створити чіткий і прозорий механізм контролю над тим, хто є власниками будь-якого бізнесу на території України та поза її межами, в тому числі, включаючи всі офшори.

А потім ми, як нова українська влада, повинні дати гарантії недоторканності бізнесу, їх власності. Адже, одна з причин, чому бізнес йде у владу, це отримати можливість захищати свій бізнес від свавілля чиновників і різних контролюючих державних органів. Ми повинні створити систему, при якій бізнес буде спокійно себе почувати, якщо він працює в рамках правового поля. А не так, як сьогодні - який би ти чесний і порядний не був, алеnщось у тебе «накопаємо» і «посадимо» або «відіжмемо». Пам’ятаєте стару геніальну фразу: «Был бы человек, а статья найдется»?..

В цивілізованому світі можна навести безліч прикладів,що підтверджують можливість реалізації нашого завдання. Обама (США) і Меркель (Німеччина) - не бізнесмени, Білл Гейтс (Майкрософт, мілліардер) і Уоррен Баффет (інвестиційний холдинг, мілліардер) - не держчиновники.

Звичайно, крупні капіталісти мають і будуть мати лобістів свого бізнесу в державних органах влади. Тут ми нічого не зможемо вдіяти. І, як вже казали, не треба нічого особливого робити, бо це нормальне явище. Бо будь-який лобіст думає не лише про свій об’єкт лоббі, а ще і про себе, про свою кар’єру. Отже, він буде зважено підходити при прийнятті лобістських рішень, бо розуміє, що йому є багато чого втрачати - репутацію, кар’єру, свободу і т.д. Тобто, лобіст, як не крути, захищає чужі інтереси, а не свої власні. Це як адвокат, який може допомагати злочинцеві уникнути покарання, але сам не є злочинцем. А от якщо бізнесмен сам безпосередньо займає важливий державний пост, то тут для свого бізнесу він зробить все можливе і не можливе, не зважаючи ні на що, бо це його особисте. Бізнесмен вже захищає не чужі, а свої власні інтереси. Не дарма народ сказав: «Своя рубашка всегда ближе к телу».

Отже, одне з головних завдань організації «ПОСТУП»:
ГЕТЬ ОЛІГАРХІЮ! ГЕТЬ БІЗНЕС ВІД ВЛАДИ!!!

Також у цих матеріалах: