Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ЗНАТИ, ЩОБ ЗМІНИТИ!

Зображення користувача Святослав Стеценко.

Багато хто ображається, коли керовану пройдисвітами масу людей я називаю «стадом». Дійсно, я називаю їх так саме з метою провокації. Можна назвати «керованим натовпом». Окремі люди в такому натовпі можуть бути всі розумними, енергійними, самодостатніми. Але в натовпі вони завжди легко керовані зовні. Навіть ті дії, які вони роблять нібито самостійно на власний розсуд, переважно спровоковані маніпулюванням з боку тих, хто дійсно приймає остаточні рішення. Для сутності натовпу не важлива якість його окремих складових.
Майдан був саме натовпом і тому не створив жодної дієвої організації, яка готова самостійно приймати рішення і має на меті взяти управління країною. Все на майдані було чітко керованим і вміло маніпульованим з боку трьох основних сил: олігархічних угруповань «за Януковича», «проти Януковича» і Московії. Десь щось поруч стояв Захід. І вся самодіяльність і самоорганізація все одно була в рамках чужих сценаріїв, грала на них. На тих, хто став реальними переможцями.
Не подобається «стадо»? Хай буде «натовп». Кожен, хто не долучився до створення масових громадянських організацій, які мають на меті не підтримувати когось, не впливати на можновладців - це все дурниці - а самостійно приймати рішення, взяти владу і докорінно змінити всю систему стосунків між громадянами, частиною яких є держава, кожен той залишається або частинкою натовпу, або одиницею, чиї найщиріші потуги все одно будуть втрачені даром. Не розробляти прожекти і пропонувати іншим, щоб ті виконували. Чужі прожекти ніколи нікому не будуть потрібні. Все здійснювати самим, лише це є гарантією. Ставити найвищу мету і йти саме до неї, звіряючи з нею кожен крок.
Хтось закидав, що я не шаную жертви. Дурня. Шаную. І в міру власних сил і власного розуміння намагаюся зробити так, щоб всі жертви були не марними.
Але чітко розрізняю щиру самопожертву героїв і той бруд, який намагаються прикрити їхніми жертвами.
Святослав Стеценко
член Ради ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: