Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПРО ЗАБОРОНУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ АТО ВИКОРИСТОВУВАТИ МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ

Зображення користувача Роман Варшанідзе.

Верховна Рада прийняла урядовий проект закону №2531 «Про внесення змін до статті 143 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних сил України». За дане рішення проголосували 244 нардепів. Таким чином, Верховна Рада заборонила військовослужбовцям антитерористичної операції використовувати мобільні телефони. Рішення про використання засобів зв’язку буде прийматися командиром військової частини.

В законі вказується: «Порядок зберігання і користування особистими фотоапаратами, магнітофонами, радіоприймачами, мобільними телефонами та іншими засобами мобільного зв’язку і передачі інформації, комп’ютерною та іншою побутовою радіоелектронною технікою для військовослужбовців, які виконують обов’язки військової служби, встановлюється командиром військової частини».

Судячи з пояснювальної записки до закону, все це робиться з метою посилення контролю за витоком інформації, протидії технічній розвідці, забезпечення належного рівня захищеності інформації.

Так, 03 липня 2015 року цей закон переданий на підпис Президенту України. Закон вступає в силу з дня, який іде за днем його опублікування.

ГО «Поступ» має членів, які перебувають, або перебували в зоні АТО, і тому вирішили спитати у безпосередніх учасників бойових дій, яке їх ставлення до цих змін до Статуту внутрішньої служби Збройних сил України.

Довгий Володимир Петрович, боєць 16-го батальйону збройних сил України
Мені важко сказати, чесно кажучи, бувають моменти, коли мобільний зв’язок - це єдиний доступний зв’язок, з одного боку, а з другого боку, мобільний зв’язок демаскує дуже серйозно.
Виходить, що Ви згодні з вимогами нового закону, що командир приймає рішення, чи користуватись мобільним зв’язком, чи не користуватись?
В принципі, так.

Єременко Юрій Миколайович, боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Київщина»

Коли виходимо за лінію фронту, на передову, командирам і бійцям мобільний зв’язок там не потрібний, цей зв’язок досить легко вичислюється, ну і потім дуже негативні наслідки. Там зазвичай використовуємо рації.

Можу привести приклад нашого генерала Муженко, який по звичайному мобільному зв’язку (у нього МТС) говорить такі речі, загалом навіть державну таємницю.

Але, не можу сказати, що це дуже потрібний наразі закон. Є багато більш важливих запитань. Ще у мене викликає великі сумніви виконання цього наказу, так як не уявляю собі, як командир скаже віддати йому телефон і солдат його послухає, не затаїв при цьому на нього злості.

Биковець Ігор Володимирович, боєць 72 бригади збройних сил України
В принципі позитивно, згодний.

Опираючись, на ці відповіді членів ГО «Поступ», бачимо, що цей закон сприймається позитивно, тож будемо сподіватись, що він підвищить дисципліну та координацію, посилить безпеку функціонування Збройних Сил України, адже норми, що імплементовані законом, розроблені згідно зі стандартами НАТО за підтримки Міністерства оборони Естонії, Литви та представників військового командування Сполучених Штатів Америки.

Опитування провів Роман Варшанідзе, член ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: