Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПОЗИЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПОСТУП» ЩОДО МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 2015 РОКУ

Зображення користувача Tkachenko Iryna.

В Україні стартує нова виборча кампанія напередодні виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Правовою основою виборів стане Закон «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року. Новим виборчим законом передбачено, що повноваження депутатів та голів, обраних на цих чергових місцевих виборах, будуть припинені у жовтні 2017 року, – тоді пройдуть нові місцеві вибори відповідно до нового адміністративно-територіального устрою України.

Головна мета виборів в сільські та селищні ради - це фактичний вибір депутатів та керівників, які будуть керувати власністю громад та забезпечуватимуть їх життєдіяльність. На цих виборах люди будуть голосувати не за політичні сили, а за конкретних місцевих авторитетів.

Вибори інших рівнів, наприклад, у містах, завдяки адміністративному ресурсу місцевих адміністрацій, на сьогодення нічого не змінюють, та що б ми не робили і за кого б ми не голосували - це не змінить ситуацію в країні на краще. Бо при владі сьогодні виключно олігархічні сили. І немає поки-що жодної альтернативи. Такою силою міг би бути «Поступ» на основі громадянської ідеології, але поки ми ще не створили потужної масової ідеологічної організації, здатної вплинути на шлях країни. І крім нас такої сили, нажаль, також ніхто не створив. Крім того, адміністративний ресурс залишається дієвим механізмом впливання на волевиявлення громадян і дозволяє місцевим керівникам впливати на кінцевий результат виборів, в котре підтверджуючи народне висловлення: «не важливо, хто і як голосує, а важливо, хто і як рахує». Система керування залишається старою і відбудеться лише ротація одних депутатів на інших! І це в кращому випадку!

Однак на вибори йти необхідно, бо це громадянський обов’язок кожного громадянина! Але що ж там робити, якщо при будь-якому голосуванні нічого змінитися не зможе? Громадянська організація «Поступ» рекомендує піти на вибори та голосувати на рівні сільських та селищних рад (де передбачене таке голосування), орієнтуючись на реальних лідерів сільських громад. І бажано, щоб вони не були пов’язані з жодною діючою політичною силою. А на рівні районних та обласних рад просто перекреслити бюлетень, зробивши його недійсним. Таким чином, його буде важче використовувати в махінаціях. Це також показово буде з точки зору самого голосування – прийшов на виборчий округ, нікого не обрав, всіх перекреслив, і тим самим показав своє ставлення до виборчого процесу та олігархічного режиму взагалі!

Отже, підсумуємо, організація «Поступ» категорично проти демократичних таємних виборів! Ми взагалі принципово виступаємо за відміну демократичної форми правління! Люди повинні знати, за кого голосують інші, чим принципова відмінність нових кандидатів від попередників. Все має бути чітко і прозоро – і це все можна досягти лише через кардинальну зміну всієї системи державного устрою. Систему виборів необхідно замінити на систему делегування, де можливо в будь-який момент забрати свої повноваження у одного делегата та передати іншому, або залишити собі. Це забезпечить реальний вплив громадян на справи у державі.
Позицію ГО «Поступ» підготували Роман Варшанідзе,
Наталія Малихіна та Ірина Ткаченко

Також у цих матеріалах: