Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ІСТОРІЯ «ПОСТУПУ» 2007 РІК

Зображення користувача Денис Чубко.

(ПРОДОВЖЕННЯ ЦИКЛУ. ПОЧАТОК В «ПОСТУПІНФОРМ» № 625)
У 2007 році організація «Поступ» хоч ще й залишалася скоріше споживацькою організацією, але вже були намічені ідеологічні зміни. У програмі діяльності «В єднанні — сила!» вперше з’являється термін «Громадянська держава», що є першим променем нашої майбутньої Громадянської ідеології. Ми продовжуємо вивчати та обговорювати проблеми розвитку України, звертатись до органів державної влади із відкритими проблемами та нашими пропозиціями щодо вирішення питань.

Так, наприклад, підняли питання безпритульних дітей. Провели в цьому напрямку свої власні дослідження. Вивчили проблему. Розпочали конкретні дії щодо допомоги окремим угрупуванням таких дітей. Згодом цю практику ми продовжили за допомогою власного благодійного фонду «Слов’янський Купол». Піднімали питання хамства суддів. Проводили заходи щодо підвищення рівня духовності населення - через власний діючий релігійний центр. Проте всі ці приклади кажуть про реальні конкретні справи, але які, нажаль, ніяк не впливали на зміну ситуації в країні в цілому. Тобто, ми боролися із наслідками проблем, та не з їх причинами. Розуміння хибності такого шляху до нас прийде лише через декілька років. Проте, необхідно відмітити, що в цей же час у нас потроху формується наше бачення майбутніх реформ, необхідних для розвитку України.

Продовжує діяти в організації принцип «Мінімальної участі», якого у майбутньому ми позбавимось. Його сутність дуже проста: членом ГО «Поступ» може бути людина, яка підтверджує отримання нашої власної газети «Поступінформ», сплачує внески і особисто або за дорученням присутня на Загальних зборах організації. І все! Більше можна було нічого не робити і це вважалося нормально. Цей принцип ми ввели с самого початку розвитку організації задля того, щоб залучити більше членів. Ми сподівались, що людина поступово почне активну роботу в організації. Розраховували, що члени організації мають зрозуміти, що якщо ніхто нічого робити не буде, крім сплати членських внесків, то нічого й не вийде. Але цей розрахунок виявився помилковим. Поступово всередині організації сформувалась ціла команда «платників внесків», а не тих, хто хоче щось змінити в країні. Ця група фактично стала опозицією до іншої групи в організації – групи активних. Цю помилку ми не зразу зрозуміли і її наслідки не подолані й зараз. Але слів з пісні не викинеш, що було – то було. Такий принцип діяв і ми в 2007 році його намагались поширювати.

У цьому році ми продовжуємо традицію поїздок на одноденні екскурсії Україною.
У 2007 році ми започатковуємо рубрику у «Поступінформі» «Позиція Поступу». На той час це була просто рубрика у газеті. Але на сьогодні «Позиція Поступу» стала окремим напрямком діяльності нашої організації, завдання якого не тільки інформування суспільства, а ще й знаходження та доведення до громадян шляхів вирішення проблем.
На початок 2007 року в «Поступі» був 201 член організації, на його кінець – 204.
Денис Чубко
член Ради ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: