Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Омана 27: олігархія — це наслідок розвитку суспільства

Зображення користувача Денис Чубко.

Продолжение цикла. Начало в «Поступинформ» №627

Олігархія — це поєднання влади та бізнесу. І хоча бізнес завжди прагнув контролювати владу та всіляко на неї впливати, вважати, що олігархія — це наслідок розвитку суспільства, помилково. Олігархія виникає, якщо такий вплив стає вирішальним. Тобто виникнення олігархії є не продуктом часу та розвитку людства, а результатом ущербної системи.

В нашому випадку — демократичної.
Монархи часто-густо підпадають під вплив бізнесу. Але у цьому разі бізнесмени ще не стають олігархами, бо рішення приймаються виключно монархом. У разі військової диктатури рішення приймаються військовими. Бізнес і тут може мати якийсь вплив на військову владу. Але, знову ж таки, усе залежить від волі військових. При монопартійній системі, як то у Китаї або ще за часів СРСР, займати державну посаду та займатися одночасно бізнесом взагалі неприпустимо і карається законом! Бо це завжди призводить до корупції.

При демократії бізнес безперешкодно проникає у владу за допомогою виборів та створює будь-які закони під себе та власний бізнес, використовуючи схему «гроші-вибори-влада-повернення грошей». Таж сама Верховна Рада України майже повністю складається із представників бізнесу та їхніх поплічників. Міцно тримаючи в руках законодавчу владу, як це відбувається в Україні, бізнес повністю контролює грошові потоки країни, знахабніло використовуючи владу на власний розсуд та для власного збагачення.

ГО «Поступ» виступає за ліквідацію застарілої демократичної системи та впровадження Громадянської республіки.

Денис Чубко, член Ради ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: