Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ЗАБЛУЖДЕНИЕ 28: ОЛІГАРХІЯ – НАСЛІДОК БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ГРОМАДЯН

Зображення користувача Денис Чубко.

Вважати таке явище як олігархія наслідком безвідповідальності громадян – нісенітниця. Вже не раз повторювалося, що олігархія – це бізнес у владі, використання влади в інтересах власного бізнесу. Високий рівень корупції, коли будь-які владні рішення, дозволи, закони та інше можна купити за гроші, неспроможність держави створити стабільні умови для ведення бізнесу, при необхідності гарантувати його захист – ось причини виникнення олігархії.

Це явище досягає свого апогею при демократичній системі влади, коли у більшості випадків владу отримує той, хто має більше ресурсів, найчастіше фінансових. Саме демократична система дозволяє закріпитися у владі власникам бізнесу особисто або через своїх представників та перекрити народу доступ до влади завдяки розповсюдженій системі виборів, неповноцінність яких ми вже неодноразово доводили.

Олігархія – це наслідок хибної системи влади. І саме демократичної. Бо саме при демократичній системі працює формула: гроші – виборча кампанія –
перемога на виборах – влада – використання влади
для відшкодування втрат на виборах та отримання додаткового прибутку. Тому, які б не були відповідальними громадяни, якщо не ліквідувати демократичну систему влади, то все одно олігархія буде панувати.
Денис Чубко
член Ради ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: