Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ

Зображення користувача Сергій Воробйов.

Даний матеріал пропонується розглядати, як конкретні дії на місцевому рівні прямо зараз! Вже зараз, використовуючи Громадянські постулати, можна почати впливати на ситуацію на місцевому рівні.
Згідно Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” до 1 липня 2016 року люди мають визначитись з тим, хто і як буде управляти їх будинком? Хто буде робити ремонти і як контролювати якість? Мова йде про створення Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Це перші реальні, відчутні кроки до децентралізації, головне — громада має брати на себе відповідальність. Процес рухається дуже повільно з декількох причин. Більшість людей не бажає брати відповідальність. Але інша причина — люди не вірять в те, що окрім відповідальності, в них будуть повноваження. Формально повноваженнями їх наділять, але ми бачимо, як ці повноваження реально працюють у нинішній демократії. Мешканці будинку ніби то приймають рішення, але чомусь це рішення не подобається більшості мешканців будинку, бо зацікавлені особи можуть провести збори так, щоб на них була присутня “керована” більшість, і хто, і як прийняв те чи інше рішення — розібратись не можливо. Демократичні принципи пробуксовують.
Але ж в нас є вже напрацьовані Поступом принципи Громадянської Республіки, які вже можна втілювати у ОСББ. Механізм делегування, відсутність закритих виборів чи голосувань, все це зробить управління ОСББ прозорим для громади. Кожен мешканець буде розуміти, як його особистий голос був врахований при прийнятті того чи іншого рішення. Точно так він буде бачити, як голос сусіда впливає на якість послуги. В такій системі не можливо приймати рішення купкою зацікавлених “активістів”, які “труться” поближче до голови ОСББ, вибиваючи особисті вигоди. І сусіда за пляшку купити буде значно важче.
Які принципи потрібно реалізувати у статуті ОСББ:
1. Головний керівний орган ОСББ — є Рада ОСББ. Рада не має терміну переобрання.
2. Кожен член ОСББ має право приймати участь у роботі Ради ОСББ особисто, чи через делегування свого голосу делегату (іншому члену ОСББ), який може розпоряджатись своїм та всіма делегованими йому голосами під час прийняття рішень у Раді. У будь-який момент член ОСББ має право забрати делегований комусь голос і делегувати іншому делегату, або використовувати особисто.
3. Всі рішення Ради мають бути публічними та відкритими, і кожний член ОСББ має право знати, як його особистий, або делегований голос враховано при прийнятті будь-якого рішення.
У впровадженні принципів Громадянської Республіки у ОСББ та ОСН (Органи самоорганізації населення) є декілька переваг. По-перше, цей механізм подолає побоювання громадян і створить більш ефективний орган управління ОСББ. По-друге, на рівні ОСББ будуть виявлені недоліки напрацьованих принципів і це дасть привід для їх вдосконалення, щоб потім виносити це на вищи рівні: ОСН, місто, область, країна.

Сергій Воробйов,
член ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: