Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Пам’ятай!

Зображення користувача ПОСТУП.

Ті, хто в 20-х думали, що можна відсидітися вдома, в 33-му змушені були їсти одне одного.

Громадянська пасивність ніколи і нікому не прощалася. Над пасивною громадою знущаються тарифами, податками, поганими дорогами, низькими зарплатами... До неї ставляться, як до овець, завдання яких годувати вовків.

Скільки ще треба батогів та принижень, щоб до кожного дійшло, що бекання на кухні ніхто не чує, а овече повстання без плану перетворюється на бійню, результатом якої є просто зміна одних вовків на інших? Лише системна робота, детальний план реформ та група реалізаторів цього плану можуть провести революційні перетворення у державі. Якщо хтось вважає, що його це не стосується, що можна відсидітися, що і так добре, то згадайте 32-33 роки. Тоді теж так думали...

Дехто скаже, що неприпустимо та цинічно порівнювати події 1933 року в Україні з сьогоденням. Так, це жорстоко, але це наше життя сьогодні. І якщо ми будемо ігнорувати нашу історію, то будемо натикатися на ті ж самі граблі кожен раз.
Адже голодомор був зроблений штучно. І став можливим саме тому, що люди вели себе, як раби. І як раби, вони отримали те, що отримали. Так завжди було і буде в суспільстві, де люди «не цікавляться політикою». Так, це горе. І ми хочемо, щоб таке горе більше не повторювалось. А для того, щоб таке не повторювалось, люди мають бути АКТИВНИМИ ГРОМАДЯНАМИ.

Давайте для прикладу візьмемо іншу ситуацію, не таку болючу для нашого народу. Чоловік з сильною активною громадянською позицією, йдучи темним провулком, отримав обрізком труби по голові, прокинувся в лікарні, без гаманця та з діркою в черепі. А тепер питання, як вплине сильна громадянська позиція на причинно-наслідковий зв’язок: обрізок труби – голова – лікарня?

Спробуємо пояснити зв’язок між активною громадянською позицією і гіпотетичною можливістю отримати по голові трубою. По-перше, якщо така гіпотетична позиція стане реальністю, то це буде несправедливим, адже у цього чоловіка активна громадянська позиція. Але ми знаємо, що в світі немає справедливості, тому цю лірику залишимо осторонь. По-друге, і головне.

По голові в темному провулку можна отримати, коли:
- провулок темний;
- людина не озброєна і не може захищатися;
- поліція погано виконує свою роботу;
- навколо пасивні громадяни, які не готові прийти на допомогу;
- бандити не бояться реакції суспільства, реакції системи.

Все перераховане є результатом!... хорошої чи поганої роботи уряду, та результатом АКТИВНОЇ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ ТОВАРИСТВА. А хороша робота уряду безпосередньо залежить від АКТИВНОЇ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ ТОВАРИСТВА. Звичайно, і в класній країні теж можна отримати по голові. Але ймовірність цього вже буде набагато меншою. Так що зв’язок між активною громадянською позицією і ПОРЯДКОМ в країні є прямим. Саме з цієї причини ми і будуємо ГРОМАДЯНСЬКУ РЕСПУБЛІКУ!

Олександр Черниш, член Ради ГО «Поступ»
Максим Твердохліб, голова Ради ГО «Поступ»
Антон Ганага, член ГО «Поступ»
Дмитро Тацій, член Виконкому ГО «Поступ»

Також у цих матеріалах: