Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ТАК ОДНЕ Й ТЕ САМЕ ЧИ НІ?

Зображення користувача solodkiy.

Про що це я? Та про дві форми (системи) управління - демократична (демократія) і Громадянська республіка.
Отже, давайте розберемось.
Часто зустрічаюсь зі словами на зразок "Так ваша Громадянська республіка це ж та сама демократія, ви просто підміняєте поняття...".
Спробую пояснити різницю на одному прикладі. Хоча відмінностей більше, звичайно.
Сьогоднішня Верховна Рада України за демократії приймає рішення простою більшістю голосів, тобто 226 (50%+1) депутатів вирішують бути чи не бути. Один депутат зі своїм одним голосом ніхто і ніщо в Верховній Раді України, лише всі разом вони сила.
А от при Громадянській республіці в Верховній Раді України (можливо буде інша назва) буде принципово інша ситуація. Уявіть собі ситуацію, у делегата Коваленка Івана 10 тисяч делегованих йому повноважень, а у делегата Мельника Петра - 300, а у Шевченка Андрія і Власенка Юрія по 100. Так от, при Громадянській республіці в Верховній Раді України завжди всі рішення буде приймати Коваленко Іван одноосібно, бо його 10 тисяч повноважень завжди будуть переважати всі інші разом взяті (300+100+100=500), незважаючи на те, що три делегата можуть бути проти прийняття рішення. І так буде до тих пір, поки Громадяни України будуть довіряти Коваленку Івану, а значить будуть делегувати йому свої 10 тисяч повноважень.
При Громадянській республіці кожний делегат буде мати таку вагу при прийнятті рішень, яка буде відповідати кількості йому делегованих повноважень. І це буде справедливо!!!
А не так, як за демократії - за одного проголосувало 1000 громадян, а за іншого 100 тисяч, а голосів у обох по одному. Це ж не справедливо.
Шановні, так де ж тут демократія? Адже при демократії не можлива ситуація, коли один вирішує все, а от при Громадянській республіці можлива. Хоча особисто я мало вірю в те, що така ситуація буде, але суто теоретично вона можлива.
Отже, Громадянська республіка не має нічого спільного з демократією!!!

Сергій Солодкий,
Член Ради оГО "ПОСТУП"