Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПРОЕКТ ДРУГОЇ РЕДАКЦІЇ ДОКТРИНИ ГО «ПОСТУП» «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» (VI та VII розділи)

Зображення користувача ПОСТУП.

Пропонуємо вашій увазі проект другої редакції доктрини ГО "ПОСТУП" "Громадянська республіка"
VI. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА ПОСТУПУ

Тактик должен знать, что надо делать, когда есть что делать, стратег должен знать, что надо делать, когда нечего делать.
Савелий Григорьевич Тартако́вер — шахматист, гроссмейстер 1887-1956

Головне завдання нашого руху - це побудова Громадянської Республіки в Україні, а не прихід до влади. Влада для нас виступає лише інструментом для реалізації нашої мети. Наш шлях складається з шести етапів (кроків) :

Етап (Крок) №1: Публічний.
Кількість членів організації має досягнути 1000 дійсних членів. Принциповим є те, що кожен член організації має підтримувати Громадянську ідеологію, приймати участь в напрямках роботи організації, підтримувати організацію матеріально.

Чому цифра 1000? Тому що на цьому етапі ми вже зможемо ефективно проводити публічні заходи, які будуть помітними. Наприклад, досвід показує, що при кількості 1000 членів ідеологічної організації на мітинг гарантовано прийде біля 1000 (до 300 членів організації та 600-700 прихильників), а це вже серйозна акція. Така кількість людей не може залишитися непомітною.

Доки кількість членів організації не досягне 1000 осіб — участь в політичній боротьбі ми приймати не повинні. На даному етапі головним завданням є зростання чисельності організації. Досягти ж 1000 осіб і вище можливо лише за наявності реалістичної потужної ідеології. Саме такою і є громадянсько-республіканська ідеологія (ідеологія Громадянської Республіки).
Таким чином, на першому етапі у нас два завдання: повністю завершити ідеологічну базу та набрати достатню кількість членів організації для участі в політичних процесах.

«Чтобы дойти до цели надо прежде всего идти»
Оноре де Бальзак, французский писатель, 1799- 1850

Етап (Крок) №2: Політичний.

На цей етап організація переходить після подолання бар’єру в 1000 членів.

Ми змінюємо принцип роботи і включаємо політичні процеси. На цьому етапі “Поступ” починає проникати у владні структури і готуватися до отримання всієї повноти влади. Для чого? Для того, щоб використовувати владу, як інструмент, котрий необхідний для побудови Громадянської Республіки. Чому тільки на цьому етапі ми починаємо входити до влади? Тому що ми будемо мати для цього достатній ресурс. Тільки за наявності такого ресурсу ми можемо захистити свої голоси під час голосування від крадіжки та фальсифікацій з боку олігархії. Досвід різних країн показує, що вкрасти можна до 5% голосів, якщо їх не захищати. Але захистити їх може тільки сильна організація. На цьому етапі організація повинна мати регіональні осередки мінімум в 8-ми областях, щоб мати змогу координувати свої дії на всій території України.

Ми очікуємо, що в політичній діяльності буде брати участь біля 10% членів організації. Звертаємо увагу, що ГО «Поступ» ми не збираємося перетворювати на партію. Ми візьмемо вже готову партію або створимо нову і будемо її використовувати. Політична партія за своєю суттю нижче громадянського руху (громадянської організації) за рівнем цілей і завдань. Політична партія - це лише інструмент приходу до влади якоїсь сили. А громадянська організація, власне, і є такою силою.

На цьому етапі має бути доопрацьований пакет реформ. Вони повинні мати чітку та зрозумілу структуру, а також достатній рівень деталізації. Паралельно має бути підготовлена команда реформаторів, котрі будуть впроваджувати реформи в життя.

Таким чином, головні завдання політичного етапу — це формування підгрунтя для отримання всієї повноти влади та підготовка детального плану реформ. Як тільки це буде готово — ми переходимо до стратегічного етапу.

Етап (Крок) №3: Стратегічний.

Даний етап починається з моменту, коли буде зрозуміло, що ми можемо взяти всю повноту влади в свої руки. Кількість членів організації має сягнути 10 000 осіб, однак ця цифра є орієнтовною. Проте, можуть скластися такі обставини, коли достатньо буде і меншої кількості. Історія це підтверджує. На цьому етапі ми маємо досягнути:
- підтримки народу на рівні 25% (мова йде саме про реальну підтримку, див. Розділ №3 Доктрини);
- готовність пакету реформ з деталізацією до законопроектів, декретів та інструкцій;
- готовність команди реформаторів, які здійснюватимуть всі реформи.

Як тільки ці умови будуть досягнуті — ми отримаємо всю повноту влади та переходимо до першочергових реформ.

Етап (Крок) №4: Впровадження першочергових реформ.

Отримавши всю повноту влади, ми починаємо формування підгрунтя для зміни політичної системи з демократичної на громадянсько-республіканську. Але перед цим проводимо першочергові реформи та виводимо країну з кризи. І для цього мають бути задіяні всі інструменти, що надає повнота влади, в тому числі використання розширених повноважень. Чим скоріше будуть успішно проведені першочергові реформи — тим швидше закінчиться криза. Без цього зміна політичної системи неможлива. Головні реформи розпочинаються протягом місяця. Після закінчення циклу першочергових реформ — переходимо до впровадження Громадянської Республіки.

Етап (Крок) №5: Становлення Громадянської Республіки.

На цьому етапі відбувається зміна політичної системи з демократичної на громадянсько-республіканську. Для цього створюються всі умови та проводиться відповідна роз’яснювальна робота з громадянами країни. В тестовому режимі будуть виявлені та усунуті всі можливі проблеми, що виникають при практичній реалізації делегування. Після того, як громадяни переконаються, що система буде працювати, почнеться формування Громадянських рад всіх рівнів, в тому числі й Верховної Громадянської Ради.
Впроваджувати нову політичну систему можна лише після того, як більшість громадян буде до неї готова.

Крок (Етап) №6: Передача влади.

Коли настане відповідний час, команда реформаторів має піти від влади. Головне завдання на цьому етапі полягає в тому, щоб нове покоління продовжувало курс на розвиток Громадянської Республіки.

Ключовий момент:
Все, що тут сказано, багато людей сприймає, як утопію, тому що вони не вірять в сам факт можливості приходу до влади саме таким шляхом. Тут все впирається в створення масової ідеологічної організації. Якщо масову організацію не вдасться створити - все це залишається утопією.
Логічним виникає запитання: як ми доб'ємося зростання чисельності членів організації?
Суть полягає в просіюванні великої кількості людей з метою пошуку тих, хто прийме нашу ідеологію Громадянської республіки і буде готовий діяти з нами разом. Звертаємо увагу, що ми не вмовляємо і не переконуємо. Ми розповідаємо людям, хто ми, які у нас цілі і куди йдемо. І якщо людина погоджується з нами, ми починаємо разом працювати для досягнення мети. Основна робота ведеться через соціальні мережі. У міру того, як громадянсько-республіканська ідеологія буде усвідомлюватися громадянами, буде зростати кількість її прихильників та учасників цього Громадянського руху. Перемогти - це впровадити ідею в маси.
Також, необхідно звернути увагу на те, що організація «Поступ» розглядає виключно конституційний метод приходу до влади. При цьому ми повинні бути готові, у разі чергових революційних подій в Україні, прийняти кермо влади країни в свої руки. Ми не революційна організація, але маємо бути готові й до таких подій.

VII. ВЕЛИКА УКРАЇНА
«Сначала мечты кажутся невозможными, затем - неправдоподобными, а потом неизбежными» Кристофер Рив, американский актёр, 1952-2004

Після свого становлення Громадянська республіка перестає бути метою, а стає засобом. Саме тому слід чітко визначити, якій меті цей засіб слугуватиме. А мета може бути лише одна - Велика Україна. Доля України полягає в тому, що вона може або стати Великою Україною-Руссю, або нікчемним придатком до інших. З точки зору геополітичного становища, потенціалу ресурсів, особливо кадрових, Україна має всі потенційні необхідні складові, щоб стати Великою державою, як це було тисячу років тому. Але для цього, в першу чергу, слід впровадити ті елементи державного ладу, що привели Русь до Великої Київської Русі. І сьогодні вони присутні в Громадянській Республіці.

Ось основні орієнтири, які мають бути вектором розвитку України:
1. Форма правління - Громадянська республіка.
2. Економічна платформа - градієнтна економіка. Це означає, що чим більший рівень капіталу, тим більше має бути в ньому державного сектору чи державного регулювання. Тобто, державної відповідальності та державного контролю. А чим менший рівень капіталу, тим, відповідно, більше лібералізму. Тобто рівень втручання має зменшуватися, і на певному рівні взагалі повинен бути відсутній.
3. Природно-ресурсна платформа. Всі природні багатства України (земля, надра, біоресурси) є власністю не лише нині проживаючих громадян, але також і наступних поколінь. Це справжній скарб нації. Всі несправедливі зазіхання на нього мають жорстко каратися.
4. Соціальна платформа. Інтереси середнього класу - в першу чергу. Досить дозволяти олігархії зомбувати тупий люмпен і цим триматись при владі за допомогою демократичної системи виборів. В першу чергу наша цінність - це Громадянин, а не просто людина, яка вміє лише ходити, говорити, їсти та розмножуватися.
5. Правова платформа. Не справедливість має бути законною, а закон справедливим. Вся система законодавства повинна підлаштовуватися під існуючі поняття справедливості. Самі ж поняття справедливості формуються Громадянами.
6. Духовна та моральна платформа - розвиток традиційних сімейних цінностей. Міцна сім’я - це необхідна умова побудови здорового суспільства. Якщо буде міцна сім’я, то буде й міцна Батьківщина.
7. Зовнішня політика. Ніяких блоків чи об’єднавчих союзів, ні з ким. Блокування із Заходом чи зі Сходом неминуче призводить до того, що країна впирається в глухий кут у своєму розвитку, котрий гальмуватиме рух до Великої Країни. Якщо країна хоче бути великою, то вона повинна САМА подолати всі перешкоди і досягти високого рівня розвитку. А після того, як Україна стане високорозвиненою країною, вона має стати центром нової кристалізації навколо себе слов’янського світу.
«Как много дел считалось невозможными, пока они не были осуществлены»
Плиний Старший, древнеримский писатель-эрудит