Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ТУК, ТУК, ВІДКРИВАЙТЕ, ОБШУК!

Зображення користувача Дмитро Каленюк.

Кожен з нас, так чи інакше, чув про обшуки, та хоча б раз бачив у кіно, але як це відбувається у житті, та як треба себе вести, коли до вас приходять додому, може сказати не кожен.

Отже, що робити та які ваші перші дії в такому разі.
Як правило, обшуки проводять, коли ви вдома, і це не ввечері після роботи, це зранку, найчастіше 5:30 - 6:00 ранку, коли ви ще бачите останній сон, але вже маєте починати збиратись на роботу, ви прокидаєтесь від дзвінка у двері та, підійшовши до дверей, робите певні дії. Найчастіша перша думка, що це сусіди, яких ви «затопили», або щось в когось трапилось.

Як показує практика, через те, що ви ще толком не прокинулись, з 10 людей 4 відкриють двері, запитуючи при цьому «хто там», ще 4 запитують: хто там, і почувши «поліція» відкривають двері, та лише 2 запитають, що вам треба і ось тут найцікавіше, почувши, що до вас прийшли з обшуком всі 10 так чи інакше відкривають двері і запускають цих чужих та байдужих людей до себе в дім. Пояснюється це дуже просто, це психологічний шок, людина не готова, що до неї можуть прийти зранку і перевертати увесь дім, до речи, існує інструкція щодо проведення обшуків, де зазначено, що при проведенні обшуку має бути завдана якомога менша шкода майну особи. Тому в кінці (більшість ментів, а тепер і копів так говорять) дякуйте, що ми були в гарному настрої, а тому не зривали обої, паркет, лінолеум тощо.

Що потрібно робити в цьому випадку, насамперед, не панікувати, двері не відчиняти ні за яких обставин, якщо до вас прийшли з обшуком, це не помилка, вас досить тривалий час «вели», а можливо, навіть, і прослуховували ваші розмови по телефону, тому до вас прийшли з конкретною метою знайти докази проти вас для пред’явлення підозри. Тому хай виламують двері, вікна, але ні в якому разі не відчиняйте, і це ще не все, як тільки ви почули, що до вас прийшли з обшуком, обов’язково запитайте чи є ухвала суду, і поки вам будуть пояснювати, що все є, відчиняйте, ви маєте повідомити, що це слідча дія, вам потрібна негайна допомога адвоката і ви вимагаєте не порушувати ваші права, а чекати на нього, тим часом саме набираючи адвоката та пояснюючи йому суть проблеми.

Не хвилюйтесь, якщо це 6 ранку чи 3 години ночі, якщо адвоката не буде при обшуку, потім може так статись, що він вже взагалі не буде потрібен. Підставою звернення до адвоката є ст. 59 Конституції України, а як відомо це є найвищий та найголовніший закон в України, ну принаймі поки що.

Отже, план дій такий, не відкривати двері, викликати адвоката, повідомити слідчому, а до вас прийшов саме слідчий, що ви чекаєте саме на адвоката, і як тільки він приїде, ви одразу відчините двері, а поки до вас їде ваш адвокат, згадуйте, чому до вас прийшли, та ні в якому разі не давайте будь-яких свідчень без нього.
В наступній статті, я поясню, як не давати свідчення та як захистити себе до приїзду адвоката.