Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ОДНА ЗІ ЗВИЧАЙНИХ ОМАН…

Зображення користувача Твердохлеб.

Ось, отримали ще один коментар від одного громадянина. Це чергова омана.

З тезою "Демократія породжує олігархію" не згоден - олігархи в Україні з'явилися як перехідний вид від партфункціонерів. Зараз у нас не демократія, а охлократія. Ми до демократії так і не дійшли.
В США олігархи були 100 років тому, але їх знищило саме демократичне суспільство. Олігархи це осучаснений тип мафії - це вихідці з криміналу. Демократію ви не заслужено критикуєте. Ми не дійшли і не доросли до цього, власне, як і до комунізму, то ж не варто на дискусійній темі втрачати потенційний електорат. Це те саме, як раніше розкручували тему про мову."

Відповідь на оману.

Вся проблема в тому, що люди по різному розуміють термін олігарх. Є класичне визначення, що олігархія - це ЗЛИТТЯ БІЗНЕСУ і КАПІТАЛУ! Тобто і бізнес, і влада - одне ціле. США - типовий приклад олігархії. Але не завжди олігархія призводить до поганого. В США, наприклад, вона призвела до наддержави. Олігархія - це не значить, що завжди погано. Це просто означає, що у владі бізнесмени. А бізнесмени, як відомо, в першу чергу думають про інтереси свого бізнесу, а вже потім про все інше. Погано за олігархії те, що на неї взагалі не існує ніякого впливу зі сторони середнього класу. Тобто, всі стають залежними від того, як буде правити олігархія. Сидіти й чекати, коли до влади прийдуть "хороші" олігархи – те ж саме, що чекати з моря погоди.

Може прийдуть, а може й не прийдуть. А демократія породжує олігархію тому, що діє принципова формула: "гроші на вибори - перемога на виборах - влада - витягування грошей із прибутком". До демократії була монархія. Це також, ані добре, ані погано. Все залежало від того, як себе вів монарх. Історія показала, що з десяти монархів тільки один виявлявся прогресивним. І що робити? Системи заміни монархів не було. Тому еволюційно монархія була замінена на демократію. Тепер через становлення інформаційного суспільства (завдяки розвитку Інтернету та комунікацій) демократія стає анахронізмом. Мова йде про демократію, як систему влади, а не систему цінностей. Бо система цінностей (свобода слова, віри, пересування, право на життя, на роботу, тощо) - це не демократичні цінності, а ЗВИЧАЙНІ ЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ! І до системи влади під назвою "демократія" не мають ніякого відношення.

Максим Твердохліб
голова Ради ГО «Поступ»