Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ЩОДО РИНКУ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ

Зображення користувача Муляр Артур.

В Україні набуває поширення «дискусія» щодо продажу землі. Отож, давайте разом розбиратися в цьому питанні.

Земля України на 44% вкрита чорноземом, і вік українських чорноземів становить 10-12 тисяч років, українські чорноземи становлять 9 відсотків світових запасів та 30 відсотків – європейських запасів чорнозему.

Перш ніж почати діалог, необхідно відповісти самому собі на кілька питань, хто є власником землі, або хто я, чи законні підстави для такого продажу та кому це потрібно.

Власником землі згідно Конституції України, є народ України, і правові режими власності на землю регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України та Законом України «Про місцеве самоврядування».

Земельним кодексом України встановлений зміст права власності на землю, як і право КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ на отримання безоплатно у власність із земель державної або комунальної власності по одній земельній ділянці кожного виду використання шляхом приватизації, в межах статті 21 Земельного кодексу України.

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається, як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається, як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

З огляду на право громадянина, поставте собі питання «Вас повідомили про порушення Вашого права, та чи потрібно Вам і вашим дітям, внукам право на землю», яке Ви не реалізували і у Вас, і Ваших дітей його бажають відібрати.

Тільки, коли кожен громадянин України скористається своїм правом на землю, або особисто відмовиться від свого права на користь інших осіб, та за відсутності прямої норми – Закону і Конституції України можливо вести діалог щодо продажу землі.

Олігархи вже роздеребанили нашу землю, а тепер їм потрібні правові підстави, тому і перетворюють народ у лузерів задля здійснення останнього кроку до повного рабства українців після отримання землі, на яку вони за законом мають право.

Земля України безцінна, перебуває в обмеженій кількості і по праву належить ВАМ, то чи бажаєте ВИ віддати її за борги олігархів і на поталу чужинців, не скориставшись своїм правом, це ВАША справа, але діти і внуки не будуть називати ВАС лузерами, оскільки ця «висока назва» буде не для ВАС.
Артур Муляр,
Член Виконкому ГО «ПОСТУП»