Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

МВФ ТО Є США, ЧИ ПРОСТО ФІНОРГАНІЗАЦІЯ?

Зображення користувача Антон Ганага.

Міжнародний валютний фонд — спеціалізована установа ООН. Створений у 1944р. для упорядкування валютно-фінансових відносин між країнами, підтримки валютних курсів і надання кредитної допомоги для вирівнювання платіжних балансів. Правління МВФ знаходиться у Вашингтоні (США). Станом на 2017 рік членами МВФ є 189 держав.
Після Другої світової війни виникла необхідність перегляду міжнародних економічних правил, які існували до війни. Постала необхідність у співробітництві країн у створенні нової валютної системи та міжнародної інституції по контролю за нею.
Так, після початку Другої світової війни стало зрозуміло, що США починає займати лідируючі позиції в світі, як в економічному, так і в політичному сенсі. Тому для вищого керівництва США постало нагальне завдання щодо закріплення економічного лідерства США у світі, яке виникло під час війни.

Після створення МВФ, який розпочав роботу 1 березня 1947 року, фактично сформувався механізм світового економічного регулювання. В даному механізмі ключові керуючі позиції належать США. Дане твердження можна довести наступними фактами, так як свідчить інформація з Вікіпедії, найбільшою кількістю голосів (станом на червень 2006р.) володіють США – 17,08 %, Німеччина – 5,99%, Японія – 6,13 %, країни ЄС приблизно 31%. В той же час на інші країни, які є членами МВФ, що складають 85% від загальної кількості країн учасниць, перепадає лише 39,6 % голосів.

Звичайно, не можна ототожнювати МВФ та США, але якщо замислитись, то США мають більше 17% голосів МВФ, а враховуючи те, що при вирішенні ключових питань діяльності МВФ необхідна більшість голосів, яка дорівнює 85% від голосів країн-учасниць МВФ, то Сполученні штати фактично можуть заблокувати вирішення будь-якого ключового питання МВФ. Інші країни-учасниці Фонду навіть разом не мають такого впливу на Фонд.

Підсумовуючи, хотілось би зазначити наступне, що коли ми кажемо МВФ – фактично маємо на увазі США.
Антон Ганага,
Член ГО «ПОСТУП»