Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПРО МАРАЗМ ДЕМОКРАТІЇ

Зображення користувача Сергій Воробйов.

На фото зображений міждворовий проїзд до капремонту, після капремонту, далі заасфальтована доріжка, яка була натоптана людьми і точно така ж доріжка, яку не дозволили заасфальтувати мешканці.

Між першими двома фото було два місяці майже війни. Війни кого з ким? Вирішуйте самі. Управління ЖКГ розпочало капітальний ремонт міждворових проїздів будинків Рокоссовського 17, 19, 21, 23, 27 та Освіти 26 м.Чернігова. Наче б то хто може бути проти.

Але не все так просто.
Спочатку мешканці будинків Рокоссовського 23 та 27 попросили збільшити кількість паркувальних місць і мені здалося це логічним. Поспілкувавшись з мешканцями, я зрозумів, що не всі цього хочуть і тому запустили процес збору підписів. Результат був не дивний - більшість мешканців обох будинків підтримали ідею збільшення паркувальних майданчиків, про що я подав у Управління ЖКГ депутатське звернення і Управління надало відповідь, що проект буде відкореговано у відповідності з побажанням мешканців.

Точно з таким проханням виступили мешканці будинків 17 та 21, де теж зібрали підписи, теж були звернення і теж був позитивна відповідь УЖКГ. Здавалося б, що це тенденція. Але ні. Мешканці будинку Рокоссовського 19 завзято боролись спочатку проти облаштування тротуару вздовж міждворового проїзду, потім боролись проти паркувального майданчика, потім проти розширення проїзду до 4.5м, задля чого прийшлося зпиляти 3 тополі.

В своїй війні вони скаржились на мене і звертались зі своєю позицією, куди тільки придумали: КП "Деснянське", заму мера з питань ЖКГ, в прокуратуру, в екологічну інспекцію, відділ звернень громадян, меру. Позиція їх така: ми тут живемо, нам тут дорогу розширювати не потрібно і тротуар не потрібен, бо будуть всі їздити і нам заважати.

Вмовив я проектантів і керівництво Управління ЖКГ заасфальтувати не прямоперпендикулярні тротуари, а прямі дорожки, які натоптані мільйонами кроків за 40 років цього мікрорайону. І що ви думаєте? Три-чотири людини з будинку рогом вперлись, але не дозволили прокласти тротуар. Робити опитування вже не було бажання. Тому одну "діагональ" заасфальтували, а по іншій будуть місити багнюку і далі.

Тепер про демократію. За цей час було проведено 6 зборів підписів. Особисто я приймав участь в одному зі зборів підписів за/проти паркмайданчиків вздовж проїзду. Я бачив, як під час опитування зацікавлена особа, яка мешкає в кутовій квартирі будинку Рокоссовського 19, прямо в моїй присутності "перековує" людей, яких взагалі не цікавить та парковка, але вона їм і не заважає, на те, щоб проголосували проти. Навіть одна бабуся проголосувала "ЗА", але поки ми обійшли інший під'їзд, її "передавили" і вона змінила своє волевиявлення. Потім ми знайшли людину, якій розказували, що збирають підписи проти зпилювання дерев, щоб отримати його підпис проти паркмайданчика. В мене є його заява з приводу цього.

Які з цієї історії я зробив висновки.

1) По будь-якому питанню були люди, які "за" і вони розуміють чому, і є люди які "проти" і вони теж мають аргументацію. Але разом цих людей не більше 25-40 відсотків. Інші 60-75% людей, яким все одно. Їх можна "перекувати" на будь-яку сторону. Все залежить від того - хто з якими аргументами прийде. В будинку Рокоссовського 21 багато людей сказали, що голосували проти тротуара просто тому, що їх попросив Олег з шостого під'їзду... Тобто, реально проти тротуару було 6-7 людей в одному будинку і стільки ж з іншого і тепер весь мікрорайон буде ходити по проїзду без тротуару.

2) Більшість людей не цікавить правда і якась узагальнена думка громади. Їх не цікавить чесне опитування, їх цікавить просування своєї позиції. "... Я хочу тут тінь і затишок і мені пофігу, що всім іншим це дуже незручно..." Особисто я таку позицію дуже розумію. Але, якщо ми хочемо персонального комфорту, як в селі, то жити треба у приватному будинку. Якщо ви обрали для проживання місто з його інфраструктурою, то враховувати треба думку більшості.

Чому все так? Тому що у людей немає відповідальності за своє рішення? Хто з них потім скаже, що це саме він підписався проти тротуару? І нажаль наша доля в руках саме тої 60-відсоткової більшості, якій все одно...

Вітаю! Ми маємо пам'ятник маразму демократії. Завдяки "думці" мешканців будинків Рокоссовського 19 та 21 м.Чернігова вздовж міждворового проїзду немає тротуару. Перемога чи зрада?

Сергій Воробйов
член ГО «Поступ»