Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

ПРО ЗБРОЮ У ПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ

Зображення користувача Михайло Сімаченко.

Шановні колеги!
Останнім часом в суспільстві досить активно мусується ідея, що коли громадянам дозволять мати та вільно використовувати зброю кримінальна ситуація в країні швидко зміниться в кращу сторону. Пропонуємо ознайомитися з інтерв'ю від активного громадянина Даниїла Лемешко.

Питання: В суспільстві зараз дуже часто обговорюється питання надання дозволу громадянам права носіння та використання зброї. Яке у Вас відношення до цього питання ?
Відповідь: Позитивне. Вважаю, що право на самозахист – є базовим для людини в цілому.

Питання: Чи вважаєте Ви, що з точки зору підвищення обороноздатності країни, зброя, яка знаходиться у військовослужбовця вдома - це нормально.
Відповідь: Так. Навіть, не просто нормально. А обов’язково.

Питання: Чи вирішить легалізація зброї, питання покращення кримінальної обстановки в країні ? Якщо зміниться, то як ?
Відповідь: Вважаю, що змінить на краще, але питання не в тому. Зброя в нас легальна в країні, у нас не зовсім адекватні механізми її застосування. Тобто питання в механізмі її застосування для самозахисту. Зараз ми можемо носити з собою будь-яку зброю, навіть досить серйозну, військових зразків, але при цьому ми не можемо застосовувати навіть власні кулаки для самозахисту. Це не законно.

Питання: І все ж, як зміниться криміногенна обстановка? В кращу чи в гіршу сторони?
Відповідь: В кращу для нас, в гіршу для злочинців, звісно.

Питання: Яким чином громадянам можна гарантувати право на самозахист?
Відповідь: Дозволити адекватно застосовувати свої ресурси для самозахисту будь-то власні руки, дрючок, ніж або помпова рушниця. Питання не в наявності інструмента, а в праві його застосувати. Я вважаю, що треба забезпечити громадян правом застосовувати інструменти.

Питання: А чи можливий розвиток ситуації в наступному напрямку. Зброя це добре, але все-таки першочергово повинні працювати правоохоронні органи, а вже потім громадяни.
Відповідь:Якраз навпаки, спочатку громадяни, а вже в кризових ситуаціях правоохоронні ограни. Саме громадянські затримання мають вийти на певний рівень.

Питання: Для чого тоді взагалі правоохоронні органи в вигляді поліції?
Відповідь: Щоб трошечки притримувати громадян, які можуть накоїти біди. Я думаю що буде, як в штаті Техас, 80% злочинців затримують саме громадяни, а 20% поліція. Зрозуміло, що це не відноситься до економічних злочинів чи, наприклад, злочинів, пов'язаних з наркотиками. Це стосується саме вуличного хуліганства.

Громадяни мають право себе захищати.

Даниїл Лемешко
член Виконкому ГО «Поступ»

Інтерв'ю взяв
Михайло Сімаченко
член ГО «Поступ»