Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

УКРАЇНА МАЄ СТАТИ ЛІДЕРОМ СЛОВ’ЯНСЬКОГО СВІТУ

Зображення користувача Твердохлеб.

Ми сьогодні вбачаємо для майбутнього України лише два варіанти в своєму історичному розвитку. Україна має стати або лідером слов’янського світу, або поступово перестане існувати, як реальна незалежна держава і стане сировинним додатком якихось інших країн.

Хтось може не погодитись і сказати, що не обов’язково має бути один із зазначених крайніх варіантів. Що може існувати Україна і як звичайна європейська країна. Без якихось амбіцій щодо гегемонії серед слов’янських держав. Сказати, ясна справа, можна все, що завгодно. Але не все, що завгодно, може відбутись в реаліях. Такий вибір робимо не ми, а робить весь хід історичного процесу.
Вся історія України показує, що якщо вона починала йти в фарватері якогось сусіда, то зразу спочатку втрачала державність, а потім починала втрачати власну самобутність, власну національну ідентичність. А потім наш народ починали асимілювати з якимось іншим. З іншого боку, в ті часи, коли наша держава проводила агресивну зовнішню політику, то зразу перетворювалась на могутню – Древню Русь або початок Козацької держави. Іншого в історії не було.

Враховуючи зазначене, ми й маємо планувати наше державне життя. А якщо це враховувати, то й виходить, що маємо брати курс або на «звичайну» державу, тобто шлях в нікуди, а бо на МОГУТНЮ державу. Просто не існує іншого виходу. Його не існує принципово. А якщо ми хочемо могутню державу, то тут теж є певні принципи її побудови. Самий перший – це має бути принцип курсу на абсолютну суверенність. Тобто не брати курсу ні на які блоки та об’єднання. Ані із Заходом, ані зі Сходом. Ніяких Європейських союзів, Нато. Не говорячи вже про «братні відносини із старшим братом», що взагалі є нонсенсом. Бо саме зараз вже бачать всі цього «старшого брата» та його «братську» любов!

Ми маємо самі побудувати міцну, розвинену країну. Із сильною економікою та сильною армією. Ясна справа, що ядерну зброю треба повернути. Бо наші «гаранти», які гарантували територіальну цілісність при відмові нами від ядерної зброї, самі почали дерибанити нашу землю. А єдина гарантія проти ядерної держави – це наявність власного ядерного озброєння. Це принципове питання. Якщо мацюпусінький Ізраїль та ледь дихаюча Північна Корея змогли отримати ядерну зброю, то чому це не можемо зробити ми, які мали третій по чисельності ядерний арсенал і досі маємо всі наукові та практичні можливості до її повернення?

Деякі можуть казати, що самостійно держава не може не тільки побудувати міцну країну, але й навіть вижити. Бо, мовляв, через глобалізацію у нас тепер все пов’язано. Такі аргументи хибні. Бо вони ґрунтуються на абсурдній позиції ізоляціонізму. Але ж ми не кажемо про ізоляціонізм. Ми не збираємось будувати якихось кордонів та відгороджуватись від інших країн. Ні. Ми маємо зробити інше. Ми маємо так здійснювати наші зовнішні відносини, щоб вони збільшували наші можливості щодо побудови передової країни. Сьогодні в світі захоплення одних країн іншими здійснюється в першу чергу через економічна експансія. Більш сильніша економіка починає проникати в менш сильну. І чим більше таке проникнення, тим скоріше йде економічне поглинання – тим більше країна втрачає власного суверенітету. І в кінці-кінців втрачає його повністю і становиться сировинним придатком.

Перше завдання, для того, щоб почати економічний рух вперед, а за ним і військовий рух – потрібно прибрати олігархію. Треба нарешті добитися того, щоб влада (держава) почала контролювати бізнес, а не навпаки, як це у нас відбувається весь час. Бо будь-який бізнесмен у владі завжди буде думати лише про власний бізнес. В першу чергу. І лише в другу чергу може думати про долю країни та про її розвиток. І то, лише в тому випадку, якщо цей розвиток буде корисний його власному бізнесу. Побудова міцної економіки потребує міцної влади.

Потребує зосередження зусиль всього народу задля прогресивного економічного руху. Треба не просто зусилля, а НАДЗУСИЛЛЯ! Тільки так можна досягнути перемоги. Іншого шляху просто не існує. Бо формула світу проста, як двері: або ти – або тебе! І ось коли через надзусилля громадян України ми почнемо перетворюватись в сильну, міцну країну, тоді ми автоматично стаємо лідером слов’янського світу. До цього можна і не прагнути, це само відбудеться. Тому й є у нас всього два шляхи – або в нікуди, куди ми зараз ідемо під керівництвом олігархії, або до побудови нової держави, держави нового типу, передової держави! Велика Русь, Велика Україна – це наш шлях і шлях всього українського народу.
Максим Твердохліб,
Голова Ради ГО «Поступ»