Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Відкритий лист до Мінекономрозвитку

Зображення користувача Твердохлеб.

Газета Поступінформ №376 (17.02.2011 – 24.02.2011)

Першому Віце-премьєр міністру,
міністру економічного розвитку та
торгівлі України
п. КЛЮЄВУ А.П.

Вельмишановний Андрій Петрович!
Громадська організація «ПОСТУП» - це незалежне об’єднання громадян України патріотичного спрямування головною метою якого є побудова сучасної, успішної, динамічної, дійсно громадянської української держави.

Задля досягнення вказаної мети, організація «ПОСТУП вважає за необхідне досягнення, серед інших, наступних цілей, які включені в Програму її діяльності:

  • встановити диктатуру закону в країні;
  • побудувати сильну економіку на основі малого й середнього бізнесу;
  • сприяти підвищенню рівня громадянської активності населення;
  • відновити та підтримувати моральні, духовні і патріотичні норми в суспільстві.

Звертаємо цим листом Вашу увагу на те, що в Україні відсутня дійова програма підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ), який в сучасних умовах становить основу економічної могутності та стабільності усіх без винятку розвинутих країн світу, складаючи 60-80% їх ВВП. Більш того, в Україні відсутній навіть достовірний статистичний показник стану та ваги внеску МСБ в економіку нашої країни. Усі оцінки питомої ваги МСБ виносяться навмання, а показники беруться відверто «із стелі», бо офіційна статистика відсутня. Проте емпірично доводиться, що в Україні доля МСБ у ВВП складає не більше 5-8%
У той час, коли наші найближчі сусіди проголошують курс на значну державну підтримку МСБ, як запоруку сталого розвитку своїх країн, Україна такої мети навіть не має і діє, фактично, у прямо протилежному напрямку. Росія встановила собі мету довести долю МСБ в ВВП до 29% вже в 2012 році, а ми досі, за 20 років незалежності, не знаємо, скільки сьогодні є у нас та доля реально, та яка її реальна динаміка.
За часів роботи Ваших попередників організація «ПОСТУП» намагалася кілька разів підняти це питання для хоча б належного обговорення. Найбільше, що ми спромоглися, це отримати зустріч з керівником одного з департаментів паном Жовтухою. Але ініціатива наша не була сприйнята з належною увагою, хоча й була обіцяна співпраця. Ми не отримали ні відповіді на наш запит, не побачили жодної реальної дії у бажаному напрямку від самого міністерства. В зв’язку з цим просимо надати оцінку такому ігноруванню громадської думки з боку пана Жовтухи та чи може взагалі так діяти держаний чиновник.
Вважаємо таке відношення до цього критично важливого для країни питання вкрай безвідповідальним та безглуздо ризикованим, що рано чи пізно призведе до економічного та соціального краху, а внаслідок цього, втрати незалежності країни взагалі.
Першочергова наша мета в економічному блоці ввести якнайшвидше у офіційну державну статистичну звітність показник питомої ваги малого й середнього бізнесу у ВВП країни. Просимо Вас призначити іншу відповідальну особу від Міністерства економічного розвитку та торгівлі для опрацювання цього питання з якою громадська організація «Поступ» буде мати можливість співпрацювати. Окремо вимагаємо підняти питання про відповідність працівника Мінекономрозвитку Жовтухи В.О. займаній посаді, тому що не може бути державним службовцем той, хто не виконує те, що сам обіцяє! Таким не місце серед тих, хто може мати право служити українському народові!
Гарантуємо нашу медіа- та громадську підтримку у цьому питанні, та наш пильний громадянський контроль за його виконанням.

З повагою,

Голова Ради ГО «ПОСТУП»                                     М.Твердохліб

Також у цих матеріалах: