Вхід
Контакти
Мапа сайту
Телефон:
067 732 6195

Витоки та історія

ІСТОРИЧНІ ВИТОКИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ. ЦЕНТРАЛЬНА РАДА.

Зображення користувача Володимир Антонюк.

Наближається визначна дата в новітній історії України. Рівно сторіччя тому, на початку березня 1917 року, після повалення царизму, в Києві було створено суспільну організацію - українську Центральну Раду. Ініціаторами створення ради були націоналістична Революційна українська партія (РУП), і соціалістична партія Товариство українських поступовців (ТУП). Згодом до роботи в Центральній раді долучилися всі партії, які діяли на той час в Україні, професійні спілки і товариства. Звертаємо увагу, що до Центральної Ради могли направляти своїх представників будь-які політичні сили, без обмежень.

РЕСПУБЛІКА МАХНО

Зображення користувача Володимир Антонюк.

Цікавим феноменом в новітній український історії була "махновщина", яка нерозривно пов'язана з її незмінним лідером, - Нестором Івановичем Махно. Про цей народний рух, який нагадує традиції Війська запорозького, написано багато матеріалів, створено міфів, навішано ярликів, які протирічать одні одному.

ДЕЛЕГИРОВАНИЕ В ЦЕРКВИ

Зображення користувача Иван Савченко.

В рамках Доктрины мы рассматриваем передачу власти путем делегирования. Уже были приведены исторические примеры, когда нечто подобное было. Для тех, кому интересно, приведу еще один. Возможно, кому-то он будет интересен.

Некий прообраз делегирования существовал в первых христианских общинах (1-4 в. н.э.). Нельзя провести полную аналогию, т.к. церковные полномочия носят двойную нагрузку: социально-политическую и духовно-мистическую, последнюю рассматривать не буду.

РАДИ РОБІТНИЧИХ ДЕПУТАТІВ.

Зображення користувача Володимир Антонюк.

Історична довідка. Ради - виборні населенням на певний термін колегіальні представницькі органи, які були створені для керівництва страйками, а в подальшому і керівництва боротьбою з урядом, в тому числі збройною. На первинному етапі свого існування були класовим органом, для відстоювання інтересів пролетаріату. Вперше робітничі ради з’явилися в Україні під час революції 1905 - 1907 рр. Страйкуючі підприємства делегували до них своїх представників для узгодження своїх дій.

КОЗАЦЬКА РЕСПУБЛІКА

Зображення користувача Володимир Антонюк.

Громадянська республіка - це продовження традицій народовладдя на нашій землі, які ведуться від вічового права Київської Русі, потім Запорізької січі та Гетьманщини. По суті, вибори гетьмана чи кошового за січовим "правом" відбувалися відкритими голосами, а не таємним голосуванням. Кожен козак міг висловити свою думку чи підтримати свого делегата, який міг краще донести вимоги громади. Гетьману делегували великі повноваження під час війни або походу. Якщо він справлявся зі своїми обов'язками й виправдовував довіру товариства, продовжували його повноваження. Коли ні, то швидко зміщали.

ИСТОКИ ГРАЖДАНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ

Зображення користувача serghienko.

Мы публикуем серию статей об исторических основах гражданского управления. И начнем с ближайшего нам ментально, исходящего из Киевской Руси копного (вечевого) права, истоки которого идут от племенных собраний славян. К сожалению, сохранилось очень мало письменных свидетельств нашей давней истории, но мы располагаем источниками "со стороны" - русско-византийские договоры Х-го века, записи арабского путешественника Ибн-Руста и арабского писателя Аль-Марвази, византийских авторов Льва Диакона и Константина Багрянородного, западноевропейские хроники и трактаты.

Еволюція. Від первіснообщинного ладу до Громадянської республіки

Зображення користувача chernysh.

Теорія еволюції проголошує, що предком людини є мавпа. Завдяки своєму розуму перші люди заволоділи світом і питання пануючого у природі виду було знято з порядку денного історії та біології. Спочатку люди об’єднувалися в зграї, де лідером ставав найсильніший. Однак з плином часу суспільна організація ставала все складнішою. З появою пізніх племен розпочався класовий розподіл, а лідерство найсильнішого змінилося дуалізмом влади світської, в особі вождя, та духовної — шамана.

КОПНОЕ ПРАВО

Зображення користувача Сергей Беляев.

Гражданская Республика, которую строит ГО «Поступ», основана на принципе делегирования и отзыва полномочий и имеет в своей основе опыт наших далёких предков, проживавших на этой земле и оставивших нам в наследство свою систему организации жизни – Копное Право.

Копа – это орган общественного самоуправления славян в дохристианскую эру. Обычай Копы долгое время сохраняли казаки. Ныне этот обычай частично проявлен в казачьем Круге.